side-area-logo
KREDYTY FRANKOWE – KANCELARIA ADWOKACKA

BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY

Kancelaria Adwokacka Michał Dzierwa | +48 696 097 787 | michal.dzierwa@adwokatura.pl

 • ul. Gen. Józefa Sowińskiego 5 lok. 3, Kraków
 • ul. Piotrkowska 257a lok. U1, Łódź

Oferujemy również możliwość konsultacji on-line oraz porad prawnych przez internet, dostosowując się do Państwa potrzeb i preferencji.

Bezpłatna analiza umowy
Wieloletnie doświadczenie
Przejrzyste zasady wynagradzania
Czy warto pozbyć się kredytu frankowego?
Z czysto ekonomicznego punktu widzenia – zdecydowanie tak. A najlepszą do tego motywacją jest zapoznanie się z wysokością swojego salda zadłużenia oraz porównanie go z łączną wysokością rat kredytowych, które już spłaciliśmy. Niedozwolone zapisy umowne sprawiły, że oddajemy czasem nawet kilkukrotność pożyczonej kwoty.
Ile można zyskać?

Prześledźmy problem na liczbach przykładowego kredytu indeksowanego. Przedstawimy parametry finansowe umowy, stan spłaty, stan zadłużenia oraz korzyść finansową, wynikającą z wygrania sprawy w sądzie.

Parametry kredytu:

 • kwota kredytu: 430.000 zł
 • okres kredytowania: 444 miesiące (37 lat)
 • oprocentowanie na dzień zawarcia umowy: 4,5150 %
 • wskaźnik oprocentowania zmiennego: LIBOR 3M + marża 1,65 punktu procentowego

Stan spłaty:

 • kredyt spłacany od połowy 2008 roku,
 • po 15 latach spłaty, tytułem miesięcznych rat kapitałowo – odsetkowych spłacono łącznie kwotę w wysokości ok. 417.000 zł,

Saldo zadłużenia:

 • po 15 latach spłaty saldo zadłużenia wynosi ok. 139.000 CHF (co po przeliczeniu na PLN wg średniego kursu NBP daje kwotę zbliżoną do 650.000 zł). Spłata tej kwoty na przestrzeni dalszego okresu obowiązywania umowy będzie powiększana o oprocentowanie jak w pkt 1, a także zależeć będzie od aktualnego kursu franka szwajcarskiego względem złotówki.

Korzyść finansowa:

 • Unieważnienie umowy

W przypadku unieważnienia umowy przez sąd strony mają obowiązek oddać sobie wzajemnie wszystko to, co sobie zapłaciły. Bankowi należy się więc zwrot kapitału w nominalnie wypłaconej kwocie po zawarciu umowy, a klientowi należy się zwrot wszystkich zapłaconych rat. Gdyby więc w omawianym przypadku te wartości ze sobą potrącić, oznaczałoby to, że klient musi zwrócić bankowi jeszcze ok. 13.000 zł (zamiast kwoty ok. 650.000 zł z odsetkami, wynikającej z aktualnego salda zadłużenia).

KORZYŚĆ FINANSOWA KLIENTA Z UNIEWAŻNIENIA UMOWY WYNOSI WIĘC OK. 637.000 ZŁ.
 • „Odfrankowienie” umowy

W przypadku „odfrankowienia” umowy kredytowej sąd eliminuje z umowy klauzule niedozwolone (czyli zapisy o przeliczeniach sum pieniężnych z franków na złotówki i odwrotnie), pozostawiając jednak samą umowę w mocy. Taki zabieg powoduje, że otrzymujemy umowę kredytu w złotych polskich, gdzie kwotą kredytu jest wypłacona klientowi suma pieniężna w złotówkach, a pozostałe parametry umowy (czas trwania, oprocentowanie itp.) pozostają bez zmian. Dochodzi więc do wtórnego przeliczenia spłaconych należności (to co zapłacono vs to co należało zapłacić w tak skonstruowanej umowie) i obliczenia dokonanej przez klienta nadpłaty kredytu na chwilę obecną oraz korekty salda kredytu (ulega zmniejszeniu na skutek wyeliminowania przeliczenia walutowego). W omawianym przypadku wartości te prezentują się następująco:

 • wysokość nadpłaty kredytu: ok. 187.000 zł
 • wysokość salda zadłużenia po korekcie: ok. 285.000 zł

Jeśli dodatkowo przeznaczymy kwotę nadpłaty na poczet wcześniejszej spłaty kredytu, saldo zadłużenia wyniesie ok. 98.000 zł (zamiast kwoty ok. 650.000 zł z odsetkami, wynikającej z aktualnego salda zadłużenia).

KORZYŚĆ FINANSOWA WYNOSI WIĘC OK. 550.000 ZŁ.

Ile możesz zyskać na swojej umowie? 

 Napisz lub zadzwoń: michal.dzierwa@adwokatura.pl  +48 696 097 787

BEZPŁATNA analiza Twojej umowy

Przeprowadzamy bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej.

Wystarczy, że prześlesz skan umowy wraz z ewentualnymi aneksami, aby dowiedzieć się:

Czy Twoja umowa ma szanse na skuteczne zakwestionowanie w sądzie.
Jakie korzyści możesz osiągnąć, decydując się na podjęcie kroków prawnych.
Jakie warunki współpracy oferuje nasza Kancelaria w kontekście prowadzenia Twojej sprawy.

Adres E-mail: michal.dzierwa@adwokatura.pl

Masz pytania?
Zadzwoń lub pozostaw swój numer – oddzwonimy!

Kancelaria adwokacka Michał Dzierwa: +48 696 097 787

  Jak pomagamy w sprawach frankowych?

  Nasza kancelaria zapewnia kompleksową pomoc prawną osobom, które zaciągnęły kredyty frankowe (zarówno kredyty indeksowane do CHF, jak i kredyty denominowane w CHF).

  Prowadzimy m.in. sprawy o:

  • unieważnienie kredytu frankowego,
  • odwalutowanie kredytu frankowego,
  • zwrot kosztów ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

  Udzielamy porad prawnych dotyczących kredytów frankowych, analizujemy umowy z bankiem, pomagamy w kompletowaniu dokumentacji na potrzeby sprawy, sporządzamy pozew oraz zapewniamy reprezentację na każdym etapie postępowania.

  Kredyty frankowe – pomoc prawna – dlaczego warto powierzyć nam sprawę kredytu
  • Mamy niezbędną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów dotyczących kredytów frankowych.
  • Dokonamy wstępnej analizy sprawy, pomożemy zgromadzić wszystkie wymagane dokumenty oraz udzielimy porad w bieżących kwestiach obsługi kredytu frankowego.
  • Sprecyzujemy Twoje żądania i przygotujemy odpowiednią strategię procesową.
  • Sporządzimy pozew i skierujemy go wraz z potrzebnymi dokumentami i wnioskami bezpośrednio do sądu.
  • Przejmiemy na siebie obowiązek prowadzenia sprawy, co w praktyce oznacza, iż będziemy odpowiadać za Ciebie na pisma procesowe oraz wnioski przeciwnika.
  • Dopilnujemy wszelkich terminów procesowych – nie umknie nam żadne zobowiązanie.
  • Na rozprawę do sądu nie pójdziesz sam/sama – zapewnimy Ci zastępstwo procesowe profesjonalnego, doświadczonego pełnomocnika, który będzie brał czynny udział przy przesłuchaniach świadków oraz stron, formułując właściwe pytania oraz wspierając argumentacją Twoje stanowisko wyrażone w pozwie.
  • W przypadku możliwości zawarcia w sprawie ugody, zadbamy o to, by wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki porozumienia oraz aby w ugodzie nie zabrakło wszelkich koniecznych zapisów.
  • Jesteś chroniony/-ona tajemnicą zawodową, albowiem mamy obowiązek zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedzieliśmy się świadcząc Ci pomoc prawną.
  • Posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywanego przez siebie zawodu, co daje Ci dodatkową ochronę Twoich interesów.
  Kancelaria adwokacka Michał Dzierwa
  Michał Dzierwa

  adwokat, właściciel kancelarii

  Jestem adwokatem, a także, od 2013 roku, dumnym właścicielem kancelarii adwokackiej z siedzibami w Krakowie i Łodzi. Specjalizuję się w sprawach dotyczących kredytów frankowych, dziedzinie, w której zdobyłem bogate doświadczenie i wszechstronną wiedzę.

  Przez lata praktyki niejedno już widziałem i doświadczyłem. Nic, związane z kwestiami kredytów frankowych, nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Moje doświadczenie to gwarancja profesjonalizmu oraz kompetencji w obsłudze każdej sprawy.

  Choć fizycznie moje kancelarie znajdują się w Krakowie i Łodzi, moja oferta skierowana jest do Klientów z całego kraju. Dzięki nowoczesnym narzędziom komunikacji i elastycznemu podejściu do współpracy, jestem w stanie skutecznie reprezentować interesy moich Klientów, niezależnie od ich lokalizacji.

  Dlaczego warto nam zaufać?
  Zalety współpracy z naszą kancelarią adwokacką to nie tylko gwarancja profesjonalnego wsparcia w kwestii kredytów frankowych, ale również dodatkowe bezpieczeństwo dla Ciebie.
  Jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie procesu: od wstępnej analizy, poprzez przygotowanie strategii procesowej, po reprezentowanie Cię w sądzie.
  Nasza wiedza i doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych daje pewność skuteczności, a obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni Twoje interesy.
  Co więcej, jako kancelaria adwokacka jesteśmy zobligowani do zachowania tajemnicy zawodowej, co gwarantuje dyskrecję i ochronę Twoich danych osobowych.
  Z nami nie musisz martwić się o żadne terminy czy formalności – my za to odpowiednio zadbamy.
  Kontakt z kancelarią

  Kancelaria adwokacka Michał Dzierwa

  +48 696 097 787
  michal.dzierwa@adwokatura.pl

  Kraków:

  ul. Gen. Józefa Sowińskiego 5 lok. 3
  31 – 524 Kraków

  Łódź:

  ul. Piotrkowska 257a lok. U1
  90 – 456 Łódź

  Nr rachunku bankowego:
  Idea Bank S.A.
  03 1950 0001 2006 0545 3814 0002

   Call Now Button